V četrtek, 19. maja 2022, je naša šola organizirala regijsko tekmovanje v krosu za učence prilagojenega programa z nižjim izobrazbenim standardom. Tekmovanja so se poleg učencev naše šole udeležili še učenci ostalih treh pomurskih šol, ki izvajajo omenjeni program: OŠ IV Murska Sobota, DOŠ II Lendava in OŠ Cvetka Golarja Ljutomer. Po uvodnem nagovoru ravnatelja g. Dejana Kokola je sledilo ogrevanje, za katerega je poskrbela fizioterapevtka Maša iz centra za rehabilitacijo, gibanje in umiritev MEDIMOVE iz Gornje Radgone, ki posameznikom ponuja paleto najrazličnejših storitev za izboljšanje kakovosti življenja ljudi. Lastnica centra ga. Anja Jaušovec se je z veseljem odzvala našemu povabilu za sodelovanje na krosu, saj v njihovem novem programu centra posvečajo veliko pozornosti tudi ranljivim skupinam – osebam s posebnimi potrebami. Učenci so se pod  Mašinim vodstvom dobro ogreli ter pripravili na tek, ki je sledil. 35 učencev in učenk se je pomerilo v treh različnih disciplinah (ločeno fantje in dekleta) – 300 m, 600 m in 1000 m, glede na starostno skupino učencev. Da so bili motivacija za tek in rezultati učencev  še boljši, so z glasnim navijanjem poskrbeli naši učenci posebnega programa. Ob koncu tekmovanja je sledila še podelitev medalj in priznanj. Naši učenci so se odrezali odlično, saj so si priborili kar 8 medalj. Čestitke vsem!

Dostopnost