Na PPVI 2 smo se odločili, da se bomo letos trudili obuditi in ohraniti stare običaje in to se je začelo že takoj v začetku šolskega leta.
Začeli smo s trebljenjem semen iz buč, ki smo jih prejeli od družine Fras iz Lomanoš. Buče smo najprej prerezali, iz njih pojemali semena in le-ta dobro oprali ter posušili. Semena bomo uporabili kot slan ali sladki prigrizek.

Kasneje smo se lotili tudi koruze. Učiteljica Tamara je na dedkovi njivi polomila zrele koruzne storže, nato pa se je začelo ličkanje (ali lupanje) koruze in tudi luščenje. Poskusili smo tudi s klečanjem na koruznih zrnih in se tako vživeli v čase “stare šole”.
Naše druženje ob tradiciji je bilo zelo prijetno, hkrati pa smo ob tem urili svoje ročne spretnosti ter se veselili ob petju pesmi.