V torek, 15. 9. 2020, smo izvedli jesensko obarvan naravoslovni dan. Učenci so spoznavali značilnosti jeseni, jesenske plodove in pomen ozimnice. Sledilo je praktično delo v skupinah. Učenci PPVI so na šolskem vrtu odstranili plevel ter sodelovali pri pripravi in peki kvasenic. Mlajši učenci NIS so najprej pripravili steklenice za pasterizacijo grozdnega soka, potem pa so lotili izdelave metel za klopotce. Učenci NIS 2 so klopotce očistili, nanje pritrdili metle in klopotce postavili na že tradicionalno mesto za šolo. Nato so postavili stiskalnico grozdja ter pričeli s stiskanjem grozdja. Učenci NIS 1 so ob pomoči učiteljice pasterizirali grozdni sok. Dan smo zaključili s kvasenicami. Kako? Pojedli smo jih.