Čas, ki ga učenci PPVI 1 in PPVI 2 preživijo v šoli vedno hitro mine. V minulem tednu so se učenci učili peči palačinke. V zraku so jih obračali, kot pravi kuharski mojstri. Veliko časa so preživeli tudi v naravi. Preizkušali so se v ravnotežju, igrali so se z naravnimi materiali. Na dolgem sprehodu jim je veter skuštral lase.
Zadnji dan v tednu pa so spoznavali proizvodnjo sladoleda v slaščičarni Nabucco. Zanimivo je bilo videti posebne aparate, ki mešajo in zmrzujejo sladoled. Pokazali so nam, kako se izdela bananin in mangov sladoled. Na koncu so njihov sladoled lahko učenci tudi poskusili.  V šoli so se v izdelavi sladoleda  preizkusili tudi sami. Strinjali so se, da so ga odlično pripravili.