V četrtek, 5. aprila 2018, smo z učenci NIS-a zaključili razredni projekt Beremo z Vesno Radovanovič, ki je potekal od začetka šolskega leta. Namen projekta je bil predvsem vzpodbujanje bralne motivacije pri učencih. Učenci so v jutranjih urah brali in poslušali zgodbe pisateljice Vesne Radovanovič. Pred srečanjem s pisateljico je v šolski knjižnici potekal literarni kviz, ki ga je pripravila knjižničarka Janja M. Loncner. V kvizu so učenci preverili svoje znanje o poznavanju prebranih slikanic. Ob koncu je vsak prejel pohvalo za vztrajnost in sodelovanje v projektu. Nato smo odšli v učilnico, kjer nas je že čakala pisateljica V. Radovanovič, ki nam je razkrila marsikatero skrivnost in zanimivost pisateljevanja. Izvedeli smo, kako so nastale slikanice o petelinčku ter kdaj in kje je dobila ideje za druge knjige. S svojo sproščenostjo in doživetim nastopom je pritegnila tako učence kot učitelje. Po srečanju s pisateljico je sledilo prijetno druženje vseh učencev in učiteljev ob čaju in piškotih v »kavarni učilnice«.

Bernarda Rožman, učiteljica