Včeraj, v sredo, 6. decembra 2017, so se učenci PPVI 2, Aljoša, Alja, Karolina in Manuela, po končani gledališki predstavi odpeljali v VDC Gornja Radgona, kjer je bil Dan odprtih vrat. Ko smo prispeli, je bilo tam že precejšnje število obiskovalcev, česar so bili zaposleni in uporabniki zelo veseli. Mi pa smo se razveselili, ko smo spet videli naše nekdanje sošolce: Saro, Timoteja, Tamaro, Gregorja, Aleša, Denisa, Darka… Bilo je veliko močnih objemov, ki so kar trajali in trajali. Tudi veliko smo si imeli za povedati. Po popiti dobri kavici, soku in piškotih, smo si ogledali prostore in jih opazovali pri njihovem delu. Pravi mojstri so in na to so tudi ponosni. V mesecu novembru so izdelali veliko adventnih venčkov in voščilnic, ki so jih vse prodali. Vodja VDC, gospa Maja Dolgov, nas je seznanila, kako poteka dan in katere aktivnosti izvajajo. Vse nam je bilo zanimivo, najbolj pa se nam je dopadel tisti del, ko je omenila pitje kavice, malico in odmore. Seveda smo tudi mi postali lačni in z užitkom smo pojedli dobro šolsko malico (mljask, kako dober je bil hamburger). Naš obisk smo nadaljevali v bivalni enoti, v kateri stanuje 15 stanovalcev. Tudi tam so nam pripravili pogostitev, mi pa smo se jim zahvalili s petjem. Pri petju so se nam pridružili še obiskovalci iz VDC Ptuj, tako da smo imeli tudi mi obiskovalci kratek program za gostitelje. Čas, ki smo ga imeli na razpolago za obisk centra, je kar prehitro minil in morali smo nazaj v šolo. Dogovorili smo se, da se čim prej spet srečamo, saj smo se imeli res lepo.
Aljoševa mama je bila v vlogi »taxista«, za kar smo ji zelo hvaležni.

učiteljica Jožica Zih