Učenci PPVI so v petek, 18. 6., spoznavali od kod na naše mize pride med. Učiteljica kemije, Tamara Sakovič, nas je prijazno povabila v prostore šolskega čebelarskega krožka in nam pokazala kaj vse potrebuje čebelar pri delu. Spoznali smo kako nastane med in vosek iz katerega si je vsak izdelal svečko. Zelo previdno smo si od daleč ogledali šolski čebelnjak, saj so čebele v tem času zelo zaposlene z nabiranjem kostanjevega cvetnega prahu. Izvedeli smo, da je med zelo zdrav in pomaga pri marsikaterem prehladu. V učilnici smo si kasneje ravno zato skuhali zeliščni čaj z limono in ga osladkali z medom. Med smo uporabili tudi pri peki bananinih muffinov, ki so bili odlični. Preživeli smo lep dan v dobri družbi.